hos
05 خرداد 1402 - 17:43

سایه به سایه با خورشید؛ وقتی تبرک آقا امام رضا (ع) به مازندران رسید

در حال گذر از دهه کرامت هستیم در حالی که دل‌مان برای زیارت آقا علی بن موسی الرضا (علیه اسلام) پر می‌کشد، پرچم و بیرق روضه منور ثامن الحجج مازندران را زیر سایه خود قرار داده، حتی اگر دست‌مان به این پرچم نرسد دلمان خوش است که آقا برایمان تبرکی فرستاده، از دور می‌بوسیمش در حالی اشک امانمان را می‌برد، پا به پای کاروانش دل‌ها را روانه می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، زیر سایه خورشید؛ کاروانی مردمی، معنوی، فراگیر و اجتماعی، پویا و جاری، بین المللی و فراملیتی، انقلابی و جهادی حامل بیرق روضه منور ثامن الحجج شب سی و یکم اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با دهه کرامت و به‌مناسبت ایام میلاد حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام وارد مازندران شد و تا دهم خرداد ماه برنامه‌های حضور را اجرا خواهد کرد.

این کاروان مردمی در سال‌های اخیر و در دهه کرامت، با ابتکار چند جوان مؤمن آغاز به کار کرد و پا را از محدوده جغرافیائی حرم مطهر رضوی و مشهد الرضا فراتر گذاشت و تجربه جدیدی را رقم زد.

مازندران؛ دیار علویان طرق الرضا (ع)، با مردمی دلداده صحن و سرای حرم شاه خراسان، این روزها زیر سایه این کاروان با ترکیبی از عناصر پیر و جوان قرار گرفت، کاروانی که حتی شنیدن خبر حضورش قلب‌ها را روانه مشهد می‌کند اینک عطر حضورش فضای کوچه و بازار را پر کرده است‌.

گفته شده بیرق روضه منور ثامن الحجج بیشتر راهی منقاطی می‌شود که اهالی آنجا کمتر امکان زیارت را دارند، خادمان حال و هوای عجیبی را تجربه می‌کنند، مشاهده اشک و آه و جای بوسه‌هایی که تمامی ندارد روی پرچم زیبای آقا..

کمک به آزادی ۲۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و اعطای هشت روز مرخصی به هزار و ۴۰۰ نفر از زندانیان در راستای پویش «زیر سایه خورشید»، برگراری جشن‌های مردمی برای بسترسازی زیارت از راه دور با شعار " جمعمان‌جمع‌است‌ زیر‌پرچمت" تاکنون از جمله ۳۰۰ برنامه این کاروان در استان مازندران بوده است.

نگاه اشکبار خادمین کاروان زیر سایه خورشید پس از مشاهده حال و هوای مردم با دیدن پرچم سبزرنگ حرم آقا علی بن موسی الرضا (علیه اسلام) دل هر جامانده از زیارتی را به درد می‌آورد.

و اما صحنه‌هایی از دلدادگی مردم مازندران با هدیه و تبرک امام رضا (ع).

حضور کاروان زیر سایه خورشید در بیمارستان امام سجاد علیه السلام رامسرحضور کاروان زیر سایه خورشید در بیمارستان امام سجاد علیه السلام رامسر

حضور کاروان زیر سایه خورشید در مرکز خدمات بهزیستی در تنکابن

حضور کاروان زیر سایه خورشید در مسجد شهدا تنکابن

حضور کاروان زیر سایه خورشید در بیت دانشجوی دانشگاه رضوی، شهید شرف الدین قلی نژادقائمشهر

 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در جشن دختران پناه در قائمشهر

 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در منزل شهیدان موسوی در قائمشهر

 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در گلزا شهدا و مسجد روستای گل افشان در قائمشهر

حضور کاروان زیر سایه خورشید در منزل بیمار و روشن دل در سیمرغ 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در مرکز خدمات بهزیستی در تنکابن

زیارت مرقد مطهر آقا سد حسین شیرود و گلزار خلبان شهید شیرودی در تنکابن

حضور کاروان زیر سایه خورشید در بیمارستان ایت الله خامنه ای در عباس آباد

 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در دبستان جاوید میرزا امجی عباس آباد

 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در مسجد شهید محله در عباس آباد

 

 

 

 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در منزل شهید حجت الله روشن در عباس آباد

 

حضور کاروان زیر سایه خورشید در مسجد جامع سلمانشهر عباس آباد

حضور کاروان زیر سایه خورشید در حسینیه حضرت رقیه (س) عباس آباد

پایان پیام/۸۶۰۴۸/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239565